27. studenoga 2023.
NOVOSTI

Uspjesi pulskih studenata na Euroijadi 2023. u Puli

U razdoblju od 16. do 20. studenog 2023., Pula je bila epicentar međunarodnog studentskog sportskog nadmetanja – Euroijade, natjecanja čiji su prethodni domaćini bili Berlin, Pariz, Krakov, Solun, Prag, Brašov, Beograd i Novi Sad, a inicijalno se trebalo održati u Istanbulu. Međutim, zbog problematične geopolitičke situacije na Bliskom Istoku u posljednji je trenutak turnir prebačen u Pulu zbog čega je na turniru nastupilo tek 500 natjecatelja koji su došli uglavnom iz susjednih zemalja. Natjecanja su se odvijala u Domu sportova Mate Parlov, SC Mirna Pattinaggio, pomoćnom terenu NK Istra 1961 SDD te sportskoj dvorani OŠ Stoja. Pulsko Sveučilište na natjecanju je bilo zastupljeno u futsalu te odbojci.

Futsal su predstavljale dvije ekipe FET-a, prva futsal ekipa FET-a (studenti Sveučilišta) te FET Alumni - ekipa sastavljena od bivših studenata koji su godinama osvajali niz medalja na brojnim natjecanjima širom svijeta. Natjecanje su završili osvojenim trećim mjeston, dok je prva ekipa FET-a u ruletu penala izgubila od ekipe Univeziteta Singidunum. Za srebrne futsalere nastupili su Vekić Antonio, Bucaj Marko, Siljan Antonio, Brajković Luka, Dumančić Karlo, Mišković Alen te Oršolić Josip. Brončanu ekipu činili su Hrelja, Tomić, Lolić, Urošević, Đapić, Čulić, Radulović i Glavonjić.

Odbojkaši FET Alumnija zauzeli su izvrsno drugo mjesto u sastavu Arapović, Todorović, Mašeni, Bljajić, Siljan, Poropat te Šćepanović.

Ženska odbojkaška ekipa koja je bez izgubljenog seta osvojila zasluženo zlato u finalu je pobijedila novosadsku ekipu FTN-a (21:18, 21:10). Ekipu su činile kapetan Momić Erika, Prnjavorac Ena, Kodrić Lucija, Plazanić Helena, Novaković Danijela, Gaber Morena, Lukašić Elena, Šuran Paola i Lazić Rebecca.

Za kraj valja napomenuti kako su natjecanje organizirale udruge Euroijada iz Novog Sada te pulska udruga "Dupla Kruna", a Pula, kao grad s bogatom poviješću i kulturom, pokazala se kao odličan domaćin, te su organizatori izrazili obostranu želju da Pula postane redoviti domaćin Euroijade tijekom narednog desetljeća.